Szumisie z czujnikiem snu

Szumisie z czujnikiem snu

Zdrowy, niczym niezakłócony sen, jest ważny w każdym wieku. W przypadku niemowląt jest on zaś podstawą zdrowego rozwoju. Chcąc pomóc dziecku w spokojnym śnie, można posiłkować się całym bogactwem różnych akcesoriów. Sporą popularnością cieszą się choćby szumiące misie, a nowością są te wyposażone w czujnik snu. Czy warto podarować szumisia swojemu maleństwu?

Biały szum ułatwia zasypianie

Szumiące misie, nazywane szumisiami, stanowią często jeden z podstawowych elementów wyposażenia wyprawki dla noworodka. Dlaczego? Pomagają dziecku zasnąć, jak też dbają o to, żeby maluszek nie wybudzał się ze snu pod wpływem zewnętrznych odgłosów. Maluszki przesypiają większość doby, co jest niezbędne dla ich zdrowego rozwoju. Jaki ma to związek z szumisiem? Biały szum, który emitują te zabawki, przypomina maluchom okres płodowy, przez co działają uspokajająco i podnoszą poczucie bezpieczeństwa. Dawniej, rodzice włączali w tym celu odkurzacz lub suszarkę do włosów, które potrafiły w ekspresowy sposób uśpić nawet wyjątkowo marudne maluchy. Całe szczęście, dziś są znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze metody. Miś szumiś z czujnikiem snu emituje relaksujący szum, a dzięki swoim zaawansowanym technologicznie funkcjom, wspiera dziecko przez cały czas jego snu.

Czujnik snu – na czym polega?

Szumiący miś z czujnikiem snu nie tylko odtwarzają odgłosy wód płodowych oraz bicie serca, ale także reagują na wszelkie zewnętrzne odgłosy. Pluszaki te posiadają funkcję regulacji poziomu głośności, zaś po godzinie nieprzerwanego działania same się wyciszają. Kiedy jednak do czujnika zabawki dotrą hałasy, takie jak choćby płacz niemowlęcia, ponownie, automatycznie się włączają. Takie misie szumisie z czujnikiem snu zapobiegają więc wybudzaniu maleństwa, monitorując jego spokojny wypoczynek i dbając o to, żeby zawsze budził się pogodny i zrelaksowany. Co więcej, szumiące misie często emitują różne rodzaje szumu, które można dostosowywać do fazy snu i potrzeb dziecka. Są to m.in. szum różowy pomagający w osiągnięciu fazy snu głębokiego, szum biały naśladujący wody płodowe czy też szum deszczu. Dzięki temu są jeszcze bardziej funkcjonalne i wspierają sen maluszka w każdej jego fazie oraz o różnych porach dnia.

Misie szumisie – bezpieczeństwo

Szumiś z czujnikiem snu często szybko staje się ulubioną maskotką dziecka. Każdy pluszak jest miękki i bardzo atrakcyjny. A ze względu na to, że ma bezpośrednią styczność z niemowlakami – musi być też wykonany z bezpiecznych materiałów wysokiej jakości. Działanie szumu zostało niejednokrotnie udowodnione i przede wszystkim, można go stosować z pełną świadomością pozytywnego wpływu na zdrowie maleństwa. Opinie o szumiącym misiu z czujnikiem snu nie pozostawiają wątpliwości – rodzice uwielbiają te zabawki, doceniając realną pomoc w usypianiu dzieci. Inteligentny system czujników pozwala bowiem wyspać się nie tylko niemowlakowi, ale również jego rodzicom. Nie bez znaczenia jest też cena szumisia, która biorąc pod uwagę jego funkcjonalność, nie jest wcale wysoka. Tym bardziej że taki miś posłuży nie tylko noworodkowi, ale w przyszłości może być uroczą, dziecięcą zabawką. To dobra inwestycja w zdrowy rozwój i szczęście dziecka.