Niezwykły miś

Szumiś Leon na pierwszy rzut oka wydaje się zwykłym (choć wyjątkowo przyjemnym w dotyku) pluszakiem przedstawiającym misiowego tatę. To tylko pozory, gdyż w środku zabawki znajduje się rozbudowany mechanizm służący do generowania pięciu rodzajów szumów. Wśród dostępnych opcji znajduje się tu zarówno „zwykły” biały szum, jak i ten naśladujący padający deszcz. Szumienie można nastawiać na różne programy, takie jak non-stop, a wszystkie opcje obsługiwane są bardzo wygodnie, za pomocą zaledwie jednego guzika. Do czego jednak w zasadzie służą owe szumy?

Jak działa szum?

Biały (i nie tylko) szum to jeden ze sprawdzonych sposób na uspokojenie oraz uśpienie małego dziecka. Metoda ta działa, gdyż maluchy pamiętają jeszcze szemrzące „tło dźwiękowe”, które towarzyszyło im przez cały pobyt w łonie matki. Kojarzą sobie zatem szum emitowany przez szumisia Leona z ciepłem, komfortem i bezpieczeństwem, co pozwala im odpłynąć do krainy snu. Zjawisko to nie tylko potwierdzone zostało naukowo, ale i również stosowane było w polskich rodzinach od dziesięcioleci. Być może pamiętają Państwo historie o mamach czy babciach „magicznie” usypiających dzieci dźwiękiem suszarki? To właśnie zasada działania białych szumów zastosowana w praktyce.

Strażnik snu

Szumiś Leon zdobywa znakomite opinie wśród rodziców nie tylko ze względu na obecność generatorów szumów. Sama maskotka jest również tworzona z myślą o bezpieczeństwie maluchów — wykonywana jest z tylko z najwyższej jakości atestowanych materiałów. Leon posiada także niezwykle przydatną funkcję czujnika snu. Gdy z niej skorzystacie, maskotka po zakończeniu godzinnej sesji szumienia zacznie czuwać nad snem malucha. Jeśli ten się przebudzi, miś zacznie wydawać ustawiony wcześniej rodzaj szumu i z powrotem ukoi go do snu. To funkcja, którą bez wątpienia doceni każdy rodzic. Cena nowego misia Leona waha się w zależności od dodatków zawartych w zestawie i jest niebywale atrakcyjna.